Čínská energetická masáž

Čínská energetická masáž je výborná pro harmonizaci celého organismu v plné síle. Obnovuje proudění v energetických drahách, které procházejí lidským tělem tak, aby správný rytmus této masáže dráhy rozproudil. Při čínské energetické masáži se stimuluje celý meridián, není potřeba hledat přesné umístění akupunkturního bodu.

Celé tělo je protkáno dvanácti energetickými drahami - meridiány, které spojují různá místa v těle. Stačí, aby došlo ke stažení svalu (např. vlivem stresu) a tok energie je přerušen. To způsobí bolest svalu či orgánu, jenž je energetickou drahou spojen s postiženým místem.

Podobným potížím lze čínskou energetickou masáží předejít. Pokud dojde u člověka ke ztrátě energetické rovnováhy, dochází i ke ztrátě rovnováhy nervového systému. Ke ztrátě této rovnováhy dochází zejména při nadměrné duševní přepracovanosti, dlouhodobé nervozitě a podrážděnosti, náladovosti, nepravidelném životním rytmu apod.

Čínská energetická masáž se provádí velmi pomalu. Doporučujeme ji při regulaci nervového systému, relaxaci a nastolení energetické rovnováhy v lidském těle.

Není vhodná u kožních problémů a nádorových onemocnění.

Reiki masáž

Rei - životodárná, vesmírná, všepronikající
Ki - energie, síla

Harmonizace organismu univerzální energií, která se nachází v prostoru kolem nás a proudí skrze toho, kdo ji praktikuje.

Terapeut funguje jako jakýsi energetický kanál. Reiki vyzařuje z jeho dlaní a proudí do míst, na které je zaměřena pozornost položením dlaní či myšlenkou nebo se aplikuje celková terapie, kdy se sestavou pozic rukou působí na organismus celistvě. Reiki proudí vždy tam, kde je jí nejvíc zapotřebí. Když je jí dostatek, přestane proudit a po zabudování do energetického systému člověka navodí stav harmonie. Působí nejen na důsledek, ale také na příčinu, která problém či nemoc vyvolala. Pracuje na všech úrovních člověka (celostně) - fyzické, emocionální, mentální i duchovní.

Reiki, obecně život, posiluje zdraví, zlepšuje komunikaci, harmonizuje partnerské vztahy, pomáhá nalézt ztracenou radost ze života a smysl života, všestranně a harmonicky rozvíjí osobnost člověka. Zvyšuje energii, zmírňuje bolest a umožňuje hlubokou relaxaci. Aktivuje samoléčebný mechanismus člověka a zlepšuje též mimosmyslové vnímání. Už jeden zákrok může přinést výrazné zlepšení zdraví. Pomáhá při rekonvalescenci po operacích, porušené imunitě, léčení různých zranění, ale při únavě a depresích. Poškození těla se při léčbě Reiki hojí výrazně rychleji. Chronická onemocnění potřebují víc času. Doporučuje se provádět ošetření vždy tři dny po sobě.

Součástí Reiki ošetření je relaxační masáž (hlava, záda šije, nohy zezadu a šlapky).